Nowe wieści u Róży

Nowe wieści u Róży

Mamy dla was, kochani, kolejne informacje o stanie zdrowia Róży i oczywiście o samej Różyczce… Kobyłka zaklimatyzowała się w Naszej fundacji i od razu zaprzyjaźniła z naszym niezastąpionym pracownikiem, panem Krzysztofem- zresztą, który z naszych podopiecznych nie pokochał go od pierwszego wejrzenia?

Ale do rzeczy, czyli do stanu zdrowia…

Różyczka przeszła przez pełną diagnostykę weterynaryjną i niestety okazało się, że przyczyna długotrwałej kulawizny i potężnego bólu, to poważna kontuzja, której skutkiem będzie bardzo długie i kosztowne leczenie. W tylnej kończynie naszej kochanej Różyczki doszło do uszkodzenie przyczepu mięśnia międzykostnego.

Weterynarz stwierdził, że najlepszym rozwiązaniem będzie podać kobyłce PRP, czyli osocza bogato płytkowego, jednak od razu uprzedził, że podanie PRP kosztuje jednorazowo 2000 złotych– postanowiliśmy, że podamy ten preparat Różyczce, gdyż jej życie i zdrowie jest priorytetem.

Samo podanie PRP nie wystarczy i po podaniu preparatu, trzeba będzie poddać terapii ESWT, a dokładniej zabiegom schock wave. Terapia ta jest bardzo rozległa w czasie, gdyż kobyłce potrzeba czterech zabiegów rozłożonych na 40 dni, a więc jedną serię zabiegu należy wykonać co 10 dni. Koszt jednego zabiegu ESWT kosztuje 400 złotych.

Kochani, choć mamy już prawie zapełniony plan na następne dwa miesiące, co chodzi o  leczenie Różyczki, to jeszcze trzeba dodać, że przez cały ten czas będzie ona pod opieką weterynaryjną, gdyż zabiegi ESWT jak i podanie PRP musi być wykonane i na bieżąco kontrolowane przez specjalistę.

Kochani, jesteśmy dobrej myśli, koń również ma zapewnioną odpowiednią opiekę codzienną jak i medyczną, jednak przytłacza nas myśl, gdy trzeba będzie ostatecznie rozliczyć się za leczenie Róży…

Pełna diagnostyka, podanie PRP, zabiegi ESWT i ciągła opieka weterynaryjna oraz zaległe koszty związane z transportem to koszty sięgające 6500 złotych– mamy nadzieję, że oprócz tego nie przydarzą się nam jeszcze jakieś nagłe wydatki związane z Różyczką w najbliższym czasie…

Kochani, prosimy Was wraz z Różyczką- pomóżcie Nam, by ta wspaniała, ufna i kochająca ludzi kobyłka mogła wrócić do pełni sił.

Wpłat można dokonać również bezpośrednio na konto, wpisując w tytule przelewu ” Róża”

Fundacja Pasja

Swift/Bic: BPKOPLPW
IBAN:
PL: 72 1020 5242 0000 2302 0453 8427

Link do zbiórki: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pomocroza