Fundacja Pasja

Czym się zajmujemy?

Nasza fundacja jest organizacją non profit. Fundacja jest niezależna religijnie i politycznie.

„ Żyjemy po to, by dać jak najwięcej z siebie i pomagać innym. Istniejemy po to, by nieść pomoc, edukować, smutek zamieniać w radość i choć wiemy, że całego zła, cierpienia, bólu i niesprawiedliwości nie zamienimy w bajkę, to wiemy, że jesteśmy w stanie zmienić całkowicie życie tysiącom potrzebujących istnień, każdemu z tych istnień indywidualnie- i to jesteśmy cali my – niesienie pomocy innym i dążenie do tego, by jej zasięg się wciąż się powiększał, zmieniał tysiące cierpień w radość, przybliżał więcej ludzi, do prawdziwego człowieczeństwa…”  – działacze i założyciele fundacji Pasja.

Kochani, nasza fundacja jest organizacją non- profit. Działamy dla wszystkich zwierząt, bezwzględnie na ich gatunek, rasę, pochodzenie, wiek, stan zdrowia. Działamy dla ich lepszej teraźniejszości i jeszcze lepszego jutra.

Niesiemy pomoc wszędzie tam, gdzie tylko damy radę- koty, konie, psy, zwierzęta gospodarskie- one wszystkie potrzebują naszej pomocy i nie ma kryteriów, które mogłyby zmienić nasze podejście- wszystkie życia są równie ważne.

Sprawujemy nad nimi najlepszą opiekę weterynaryjną, powierzamy tylko w ręce wykwalifikowanych i doświadczonych ludzi, z prawdziwą pasją, do niesienia pomocy i opieki nad skrzywdzonymi zwierzętami, opartą o lata doświadczenia i związanej z tym prawdziwej wiedzy.

Prowadzimy działania, które zapewniają zwierzętom rehabilitację po wcześniejszych kontuzjach, urazach, złamaniach i chorobach.

Dajemy im możliwości i czas, by mogły wrócić do pełni sił i poprzez rehabilitację, zakończyć dawny rozdział w swoim życiu.

Pragniemy i skrupulatnie do tego dążymy, by wszyscy nasi podopieczni odnaleźli kochającą rodzinę i dom, gdzie odnajdą spokój i szczęście do końca swych dni, gdzie nie będzie miejsca na ból i okrucieństwo, na wspomnienia z przeszłości.

Oswajamy zwierzęta nieufne, układamy konie i zapewniamy im pomoc w rozbudowanej sferze emocjonalnej- jesteśmy zdania, że pomoc zwierzęciu, to nie tylko pomoc w formie fizycznej, ale i również w sferze psychicznej, tym bardziej, że bierzemy je na swoją odpowiedzialność do końca ich życia i nigdy nie przestajemy im pomagać.

Działamy również poprzez pomoc osobą prywatnym, które ze względów finansowych nie mogą odpowiednio zająć się swoimi zwierzętami, jednak są dla siebie nawzajem przyjaciółmi i rozdzielenie swoich dróg, byłoby koszmarem dla jednej i drugiej strony- zwierzę jest wtedy naszym podopiecznym, wspomagamy go, jednak zostaje ono ze swoim opiekunem.

Prowadzimy liczne projekty pro- zwierzęce,  edukujemy młode pokolenia i staramy się tworzyć coraz więcej kampanii, że nasze decyzje, nas ludzi, są dla nas tylko złą lub dobrą decyzją, jednak dla zwierząt jest to często przesądzenie o losie, jakie będą miały życie.

Jesteśmy młodą fundacją, jednak rozwijającą się dynamicznie- z czasem, staramy się nabrać jeszcze większego rozpędu, ponieważ nasze pomysły, projekty, kampanie i chęć walki o dobro zwierząt jest nieskończone i pragniemy, by wszystko zrobić, bo wiemy, że jedynym owocem jaki z tego powstanie, będzie realną i widoczną zmianą na korzyść zwierząt i ludzi ich kochających.

Założenie naszej fundacji, odbyło się w chwili, gdy zrozumieliśmy, że nasze doświadczenie przekazywane od pokolenia do pokolenia, nasza więź ze zwierzętami, innowacyjność i masa pomysłów najmłodszych z naszych szeregów, mogą się przekuć w diametralne zmiany- zmiany dla zwierząt,  ukierunkowane w realną pomoc, niesioną na ogromną skalę.

Pomagamy i działamy jedynie z czystej pasji!