Blanka i Feniks- Nasi nowi podopieczni

Blanka i Feniks- Nasi nowi podopieczni

Blanka i Feniks – kocie rodzeństwo, które straciło matkę i zostało odrzucone przez innych.

Dwa małe kocięta, zwinięte w jedną kulkę, ogrzewające się nawzajem,  miałczące marnie, wśród gwaru  miasta… Bezbronne, zaniepokojone, zdane jedynie na swoją kocią matkę, próbują ją pewnie tym miałczeniem zawołać. Te dwa kocięta wciąż miałczą, coraz bardziej żałośnie, jednak matki wciąż nie ma. One jeszcze nie wiedzą, że już nigdy się z nią nie zobaczą. Zostały same, wśród worków i kontenerów na śmieci, w ciemnym zaułku miasta, gdzie czarne scenariusze to rzecz na porządku dziennym…

Choć ich tragedia rozgrywa się wśród tysiąca osób, miasto pozostaje niewzruszone- te bezbronne istoty, pogrążone w tęsknocie za swoją matką, coraz szybciej tracą siły, głód staje się coraz większy, niebezpieczeństwa czyhają z każdej strony. Te, co dopiero co zaczynające życie koty, nie mają wyjścia, jak dalej czekać, co przyniesie los…

Ich los okazał się jednak bardzo łaskawy. Podarował im najwspanialszy prezent, jakim było postawienie na ich drodze, po tych strasznych chwilach, wspaniałej kobiety, Anny, dzięki której przeżyły- przez pewien czas dała im opiekę, jaką kiedyś dawała im matka, opiekę, której wciąć tak bardzo potrzebowały, a później, znalazła im schronienie.

Biało- czarna,  drobniutka kuleczka, której pomimo pozorów, charakteru można pozazdrościć to cała Blanka. Jej towarzysz, Feniks, choć jest jej bratem, to zarazem przeciwieństwem- Kocurek to typowa przylepa, kochająca ludzi i wyrozumiał dla dzieci- poddaje się ich wiecznym pieszczotą bez żadnego sprzeciwu.

To wspaniałe kocie rodzeństwo jest już w naszej fundacji. Koty, nie są chore, jednak potrzeba je odrobaczyć, odpchlić i wysterylizować. Ponieważ ich wcześniejsza sytuacja nie była komfortowa i koty głodowały, są również wychudzone.

Blanka i Feniks to dwójka przyjaciół, które naprawdę są przywiązane do nas, do ludzi. Są małymi pociechami, które zawsze, pomimo różnic w języku, nas zrozumieją i udzielą wsparcia.

Chcemy, aby te wyjątkowo rodzinne i oddane kotki znalazły swoją prawdziwą rodzinę. Zanim to nastąpi, prosimy Was o pomoc w zebraniu funduszy na ich sterylizację, odpchlenie, sczepienie oraz karmę. Potrzebna kwota to 800 zł. Gdy kotki dojdą do siebie, będą szukały wspaniałych opiekunów, którzy połączą z nim swoje serce, poprzez adopcję. Prosimy, przyłącz się do naszej zbiórki i pomóż Blance i Feniksowi – one potrzebują twojego wsparcia!