Fundacja Pasja

Cierpiał z wrośniętym w szyję łańcuchem. Leczenie Merlina było zbyt drogie, a konia zostawiono w gehennie…

 Prosimy Cię o pomoc!

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!


Cierpiał z wrośniętym w szyję łańcuchem. Leczenie Merlina było zbyt drogie, a konia zostawiono w gehennie…

Cierpienie było? Dalej jest. Ból był? Dalej jest. Pomoc była? Nieudolna i dalej potrzebna.

Żył z wrośniętym w szyję łańcuchem. Żył cierpiąc przy najmniejszym ruchu, przez wżynający się w jego kark ciasny łańcuch

W oku nic, poza przerażającym smutkiem i bólem, przy najmniejszym poruszeniu się… było przerażenie, było pełno ropy, było i poważne zapalenie, bo przez potężną i nieleczoną ranę, wdało się zakażenie. Jest dramat i ciężka sytuacja. Merlinowi dotyk człowieka, kojarzy się tylko z traumą, przez jaką przeszedł, w wyniku bycia uwięzionym na ciasnym łańcuchu, który codziennie, coraz mocniej wrastał się w jego kark.

Handlarz nie mógł patrzeć, wezwał weterynarza, udzielił pierwszej pomocy- i zostawił. Bo biedny Merlin nie przyjechał tu generować kosztów, a przynieść zysk. Takie cierpienie konia, nie było warte kilkuset złotych za jedną wizytę. Widząc, w jakim stanie jest ten biedny kucyk, handlarz od razu nas poinformował- my albo wiadomo kto- życie albo śmierć.

Patrząc na Merlina, widać, że łatwego życia nie miał- poważnie ranny, ogromnie zaniedbany, panicznie bojący się dotyku- jego biedne serduszko zaczyna bić jak szalone, gdy nawet delikatnie się go dotyka, gdy widzi, że do niego idziemy, od razu ucieka w kąt, i dając głowę do dołu, jakby pragnął się uwolnić, przytula pysk do ściany. I w strachu czeka, aż odejdziemy. Jak skrzywdzone dziecko, panicznie szukające ratunku.

Za pokrycie pierwszej wizyty weterynaryjnej i życie Merlina handlarz żąda 1500 złotych. Wykup, transport, leczenie i późniejsze utrzymanie Merlina to 5000 złotych.

Zakończmy gehennę Merlina. Nie mamy czasu, by zwlekać z pomocą…

Wprowadź kwotę darowiznyWesprzyj

Wesprzyj fundacje

Wybierz kwotę darowizny:

Wpłać dowolną kwotę:

Możesz dokonać darowizny  wpisując w tytule przelewu np. “Merlin'' na numer konta:
Swift/Bic: BPKOPLPW IBAN:
PL: 72 1020 5242 0000 2302 0453 8427

Jeżeli chcesz wiedzieć czy udało się pomóc. Podaj w tytule przelewu swój numer tel. oddzwonimy lub zapisz się do naszego newslettera! ????