Fundacja Pasja

Zbędna i spracowana Harfa zamiast emerytur skończy w rzeźni…

 Prosimy Cię o pomoc!

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!


Zbędna i spracowana Harfa zamiast emerytury, skończy w rzeźni…

W życiu Harfy były same pretensje i rozkazy. Wciąż ciężko pracowała, by jej właściciel pozwolił jej żyć- bo dla koni bezużytecznych, nie ma miejsca w świecie zysku. A Harfa bardzo się starała, by zapracować sobie na skromną emeryturę. Ale człowiek i tak wydał wyrok- koniec w rzeźni, którego termin nieubłaganie się zbliża.

Historia Harfy to okropny koszmar- to codzienny koszmar, w którym trudno było o wytchnienie, czas na zaspokojenie pragnienia i regenerację, lata ciężkiej pracy i złych warunków zrobiły swoje…

Tak jak to z wysłużonymi końmi bywa, po ich błyszczącej niegdyś sierści, błysku w oku i krągłych kształtach, pozostaje tylko wspomnienie- I tak też się stało. Harfa podupadła okropnie na zdrowiu- wszędzie wystają kości, na kręgosłupie porobiły się gule, na zaniedbanych i starych nogach opoje, a w oku nie pozostało nic, co można by nazwać jakąkolwiek radością- bo w starym oku schorowanej Harfy, widoczny jest już tylko przerażający mnie samą smutek, pomieszany z szaleńczym błaganiem o ratunek.

Jej oddanie i wyrozumiałość do ludzi, tak naprawdę robiących jej krzywdę, człowiek zamienił Harfie na obskurną linę i spacer po trapie handlarskiej przyczepy. Jej zasłużoną emeryturę po tylu latach pracy, zamienił na pobyt w handlarskiej stajni, gdzie wszystko jest tak przytłaczające, jakby już samo w sobie miało zabić każdego, kto do wnętrza takiej handlarskiej stajni wejdzie.

I tak z opuszczoną do dołu głową, pośród ostrego światła wpadającego tuż z dziury koło stanowiska Harfy, Harfa czeka na swój koniec, przerażający koniec i naprawdę nie zasłużony.

Ale co ona może zrobić?

Szarpać się resztkami sił z mocną liną? Rżeć, by i tak usłyszały ją tylko ściany? Stać się agresywną, by handlarz nie mógł załadować jej na trap rzeźnickiej ciężarówki? Na to Harfa nie ma ani siły, ani zdrowia. Jedyne co jej pozostało, to ze smutnym spojrzenie  patrzeć się w mur i przypomnieć sobie wszystkie chwile, które dawały nadzieję, choć w życiu Harfy, tych chwil los dał jej bardzo nie wiele.

Kobyła jest stara i wysłużona. Ona zasługuje, choć na odrobinę miłości i należytej opieki- ona zasługuje na godną emeryturę po latach pracy dla zysku człowieka i pomocy w bólu, jaki przez niego tkwi w każdym jej ruchu.

Handlarz żąda za Harfę 2700 złotych. Harfie potrzebna jest kompleksowa opieka weterynaryjna, ze względu na zły stan jej kręgosłupa i układu kostnego, suplementy na stawy, poprawę kondycji, preparaty na opoje i dobrej jakości pasza. Jej wykup, transport , diagnostyka weterynaryjna oraz utrzymanie to 6500 złotych.

Harfa jest stara i mocno spracowana. Trafiła do handlarza, a tu nikt nie popatrzy na nią, jak na czułą i wartą uratowania życia istotę- jedyną osobą, która może to zrobić, jesteś właśnie ty.

Nie zostawiaj Harfy- ona pragnie choć raz w życiu poczuć, jak to jest być kochaną i ważną.

Wprowadź kwotę darowiznyWesprzyj

Wesprzyj fundacje

Wybierz kwotę darowizny:

Wpłać dowolną kwotę:

Możesz dokonać darowizny  wpisując w tytule przelewu np. “Harfa'' na numer konta:
Swift/Bic: BPKOPLPW IBAN:
PL: 72 1020 5242 0000 2302 0453 8427

Jeżeli chcesz wiedzieć czy udało się pomóc. Podaj w tytule przelewu swój numer tel. oddzwonimy lub zapisz się do naszego newslettera! ????